Dračice a Lovkyně: Ženy, které chtějí žít dobrodružně a jinak

Ne každá žena v sobě totiž vidí archetyp matky, jejímž smyslem života jsou děti. Nebo i děti už máš, ale zjišťuješ, že i přes lásku k nim Tě tato role nenaplňuje. Chceš být akční, ale okolí Ti to vyčítá. A maminka radí, abys co nejrychleji ulovila toho správného manžela. Jenže co když chceš ulovit něco úplně jiného?

Pro koho je tento kurz? Pro ženy, které „to mají jinak“

Tento workshop jsem sestavila specificky pro…

 • Ženy, které hledají odvahu a cílevědomost a tato energie jim obecně chybí – a hledají tedy inspiraci nebo podporu k cestě zpět ke své odvaze
 • Mladé dívky, které cítí, že jsou jiné, než jejich vrstevnice a patrně budou mít i nekonvenční životní cestu
 • Akční ženy, které si jdou za svým, už svůj oheň zapálily, ale mají problémy jej ovládat, směřovat a nedělat “přešlapy”
 • Ženy, jimž “tikají hodinky,” ale pořád mají pocit, že se “nechtějí usadit,” i když okolí naléhá
 • Maminky, které zjišťují, že i přes lásku k dětem je tato role nenaplňuje a bojí se to přiznat (sobě i okolí) nebo mají problém si obhájit “jiný” způsob mateřství
 • Ženy, které za sebou mají úspěšné kroky, dělají si věci “po svém,” ale stále nejsou spokojené nebo mají problémy ve vztazích
 • Pro všechny dračice, které od okolí slýchají, že jsou “moc hrr,” příliš náročné nebo “se zbláznily,” protože se snaží jít za svým cílem

Možná jste to o sobě nevěděly, ale jste další v řadě milionů žen před vámi s tímhle nastavením, které v minulosti buď byly svým okolím ctěny nebo zatracovány a nejednou upáleny na hranici. Jste duchovními následovnicemi šamanek, amazonek, kněžek, věštkyň, bojovnic a lovkyň. Ani dnešní společnost pro nás pořád nemá jasnou škatulku. Pro jedny jsme „sobecké mrchy,“ pro druhé „otravné feministky,“ pro další „kariéristky“ – a to i když zrovna zářnou kariéru nemáme a věčně dobrovolničíme. Ani ve vztazích to není jednoduché, protože muže sice přitahuje náš nekonvenční odvážný duch, ale pak těžko nesou, když nejsou hlavní kápo.

Archetyp Lovkyně je klíčem k pochopení jedné z forem ženské energie, která je tak podobná té mužské, že často slyšíme, že jsme „moc jako chlapi,“ takže pak klopýtáme na podpatcích, abychom to dohnaly. A ono to stejně nefunguje. Slyšíme, že z nás „pořádná ženská stejně nikdy nebude“ nebo, že jsme „chlap v sukních.“ Nemusíte hrát role, nemusíte být jako ostatní a už vůbec nemusíte hledat štěstí tam, kde ho nachází jiní. Jde to lépe.

Co Tě na kurzu čeká?

Tento kurz je někde na pomezí mezi přednáškovou a sdílecí formou. Ženy dračice obvykle buď nesnáší už pouhou myšlenku ženského kruhu nebo je milují. I já jsem si nedovedla představit, proč bych se měla scházet se skupinou žen a tlachat o vaření a barvě laku na nehty. Jenže… za prvé, tento kurz takový není a za druhé… dokud si nezahojíte vztah k ženám, těžko budete hledat vztah sami k sobě. Takže ano, čeká vás skupina žen, ale takových, které to také mají jinak!

V přednáškové části si probereme:

 • Archetyp ženy – lovkyně a jeho atributy
 • Archetyp Lovkyně v kole roku a ve vývojové fázi žen
 • Typické příběhy mýty z minulosti – od bohyně Artemis po Johanku z Arku… a co mají společného
 • Pochopení energie ohně a jak se projevuje u žen (intelektuálně, fyzicky, emočně, energeticky)
 • Jak zvládat hru s ohněm – jak ovládnout svou intenzitu, nedělat přešlapy a nestát se “chlapem v sukních”
 • Lovkyně a muži – úskalí vztahů, kde muž musí být parťákem při lovu a ne princem-zachráncem
 • Lovkyně a feminismus – proč jsme tak trochu jiné feministky nebo se tak (kupodivu) necítíme vůbec
 • Lovkyně a ezoterika – proč ani lidé, kteří se věnují energiím často nerozumí energii ohně (a pak dračicím špatně radí)
 • Pochopení principu odvahy – otázky sebevědomí, leadershipu, osobních hranic, zodpovědnosti i integrity
 • Role Lovkyně jako dar – co přinášíme zbytku světa a jak svou autentickou sílu využít, kde ano a kde ne

Zapalte svůj vnitřní oheň

Mnohé ženy svou vnitřní touhu odmala zcela potlačí a hrají roli „hodné holčičky.“ Máte v sobě oheň, sny, vášeň, ale tu odvahu vám někdo sebral. Váš oheň od dětství dusí slova jako „neruš,“ „neotravuj,“ „buď zticha,“ nebo, jak říkala moje paní učitelka: „Ty musíš mít pořád nějaký extra buřty.“

Výsledkem toho může být obrovská vnitřní i fyzická únava (nebo i nemoci), protože se nutíte do rolí, které vám nejsou vlastní. Paradoxně se pak stává, že ohnivá žena se cítí vyhasle, raději se neprojevuje a svého ohně se bojí. Celkem právem – on je to dost nebezpečný živel.

A protože chybí příklady a podpora žen, které ho umí krotit, raději do toho nejdeme vůbec. Mnohé z nás jsou vůči této své síle doslova slepé. Nevíme o ní, a pokud ano, znevažujeme ji – „tohle přece umí každý.“ Ne, neumí. Máte dar, kterého si nevážíte, a to působí doslova toxicky.

Je tu ale i druhý paradox – žijeme ve světě s dominantní mužskou energií. Zatímco pro tři čtvrtiny žen se toto téma dotýká jejich možnosti projevit city a plynout nebo snahy skloubit mateřství s prací, u lovkyň je to jinak. Lovkyně jsou v mužském světě jako doma. Snadno se zde orientují a naučí střílet. Jsou cílevědomé a schopné, jen ne doceněné a respektované.

Najdeme je ve vůdčích nebo zodpovědných pozicích, kde sice excelují, ale za cenu postavení se do role ženy – generálky, která táhne všechno sama. Tato role je vysilující a nepříjemná pro okolí. Na ostatní jsou takové ženy opravdu „moc,“ protože tlačí na pilu i tam, kde to není třeba.

Místo, aby zapálily svůj vnitřní oheň, jsou zkušenými požárnicemi. Dokážou zachraňovat ostatní, vést firmy (které vydělávají někomu jinému), obstát mezi žraloky v politice (ale na kandidátce nejsou) nebo být výkonnější sekretářkou, než je šéf. Mít pevné brnění, ostré lokty a jazyk jako břitvu ovšem není totéž, co být sama sebou. Jste ve správném prostředí, máte úspěchy, ale spokojenost nepřichází. Jste totiž o kolej vedle. Vaším ohněm si zatopili jiní. To bolí.

Vstupte do své autentické síly

Oheň ve vás možná udusili nebo zneužili, ale jiskra tam pořád je. Pojďme toto citlivé a velmi osobní téma otevřít a popovídat si o něm v bezpečném kruhu dalších žen, které to „také mají jinak.“ V kreativním prostředí Studia Subjektiv si společně projdeme inspirující příběhy z historie a zkusíme je převést do moderního života.

Naučím vás chápat zdroj své síly v kontextu ostatních osobnostních typů – v čem a proč jste vlastně jiné, co si máte „vydupat“ a co nechat plavat. Budeme si povídat o tvořivosti, autentičnosti, emocích, zdrojích energie, leadershipu, osobních hranicích, kariéře, zdraví i lásce a ano, i té módě.

Pochopíte, že je v pořádku mířit vysoko, protože jedině tak si můžete naplno stoupnout do své síly. Teprve potom se můžete svobodně rozhodnout, zda a kdy do vašeho života zapadá manželství nebo rodina a jak si to nastavíte. Bude i jasnější, zda chcete budovat kariéru nebo vést něco svého, zda si postavit dům nebo procestovat svět s batohem na zádech.

Nejistota často působí víc škody, než tlak společnosti, abyste zapadli do nějaké škatulky. Ale jistotu budete mít teprve poté, co si přiznáte a zkrotíte svou sílu. Začněte ji uplatňovat v denním životě, je vaše! A o tom je tento workshop.

Propozice kurzu

 • Pořadatel: Subjektiv z.s.
 • Místo konání: Studio Subjektiv v Hale 40, Pražská tržnice v Holešovicích (poblíž prodejny Alza) – mapku dostanete mailem
 • Čas: Celodenní sobotní kurz 10:00 – 16:00 s přestávkou na oběd
 • Maximální počet účastnic: 10
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně, plus závěrečná diskuze cca 1 hodinu
 • Materiály: cena zarhnuje obsažné tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Napni luk a střílej do tlačítka „Přihlásit se.“

Aktuální datum a přihlášení:

 • Přihlášky a platby zprostředkovává server Naučmese.cz a lze platit kartou online – VIZ PROKLIK NÍŽE.
 • Lektoři jsou vypláceni až po uskutečnění kurzu. Veškerou komunikaci ohledně plateb nebo storna, prosím, řeš přímo s nimi, jsou vstřícní a profesionální.
 • Pokud se Ti datum nehodí, lze si na Naučmese.cz vytvořit účet a přidat si kurz na seznam přání. Dostaneš pak automaticky oznámení, jakmile bude vyhlášen nový termín.