Dračice – osobní coaching

Balíček sezení pro ohnivé (i vyhořelé) ženy v hodnotě 6.900 Kč – za 5.500 Kč

Ženy s energií ohně jsou dynamické, nezávislé, cílevědomé, svérázné… a taky dost rázné. Svět jim od útlého dětství opakuje, že tak, jak jsou, nejsou přijatelné. Jsou moc, příliš hrrr, jak z divokých vajec, moc nahlas, moc náročné, moc drzé… moc všechno. Tento problém se týká přibližně 1/4 žen, ale nemluví se o něm.

„Koukám na web a potřebuju osobní konzultaci. Sejdeme se ve středu. Dám si kick-boxing a pak se můžem vrhnout na to moje téma,“ oznámila mi jedna klientka. Dračice. Která žena si odběhne od miminka na kickboxing? Která žena na první pohled ví, že potřebuje právě tuhle službu, víc neřeší a zvedá telefon? Dračice. Která žena si „šlehne“ hloubkové diagnostické sezení v restauraci u večeře, protože to prostě musí stihnout oboje najednou? Dračice. Rozumíme si.

Akční dračice, které naráží

Na první pohled se jeví jako „typicky feministické téma,“ jenže opak je pravdou.

 • Dračice mívají hodně „mužské energie“ a v dětství milují otrhané tepláky místo růžových šatiček. Lezou po stromech, hrají fotbal s kluky a panenky je často moc neberou. Pokud nemají osvícené rodiče, narazí už tam, protože „nejsou dost holčičky.“
 • Díky své cílevědomosti ale obvykle slaví úspěchy ve světě mužů. Oproti jiným ženám, jim akčně orientovaný svět až tak nevadí. Jen pak narazí, když i přes jejich výkonnost nedostávají stejné uznání a příležitosti, jako kolegové.
 • Nejednou těžko nacházejí vztah k ostatním ženám, které jsou pro ně „příliš emoční.“ Stává se, že se v mužském kolektivu cítí „tolerovány, ale ne rovnocenně přijímány“ a v ženském se necítí dobře vůbec. A protože mají nezávislou povahu, vlastně jim to až tak nevadí, dokud nenarazí a nezjistí, že nemají nikoho blízkého.
 • Ambicióznost je u žen hříchem, takže pokud svému dítěti nevěnují „všechno,“ najednou nejsou „dost dobré matky.“ Bojí se přiznat, pokud je tato role nenaplňuje tak, jako jiné ženy. Některé nechtějí děti vůbec a jsou tedy „divné.“
 • Muže přitahuje jejich dobrodružná povaha, ale pak je drtí, že nejsou (a nikdy nebudou) rytíři zachraňující princeznu. Dračice totiž není princezna a zachraňovat nepotřebuje. Naopak vyžaduje 100% rovnocennost.
 • Milují výzvy, ale také bývají vyzývavé. To často v dospívání naráží na nevoli rodičů („v tomhle ven nemůžeš“) i partnerů. Odvážná halenka byla sexy, když ho svedla, ale teď je „příliš“ vyzývavá (mohla by totiž svést někoho jiného).
 • Dračice se nebojí vyjádřit svůj názor. Svět ale není zvyklý na to, že by ženy byly takto rozhodné nebo rázné a jejich názor bývá ignorován, znevažován nebo i bezdůvodně smeten ze stolu.

A protože rozjetá dračice je trošku jako plamenomet, pokud svou sílu neumí ovládat, jde snadno do frustrace, vzteku a agrese. Logicky, nic z toho není zrovna dobře přijímáno okolím. Prostě je rebelka či generálka s ostrými lokty a jazykem jako břitvou. Uf. Není legrace s tím žít – a hlavně to není nutné! Jde to líp!

Zablokované vyhořelé dračice

Množství nepochopení a odmítání okolí nejednou vede k tomu, že dračice se své síly bojí. Kdykoli se jakkoli projevily, bylo to „moc,“ takže často už v útlém dětství volí tu druhou alternativu – radši se neprojevovat vůbec. Zcela svou sílu zapřou a celý život hrají hodnou holčičku, byť si tato maska bere daň na jejich duši a často i tělesném zdraví.

Jedna klientka mi řekla „Je mi 40 a vůbec nevím, co chci! Řekli mi, že se mám dobře učit, tak jsem se učila jako ďas. Pak mi bylo řečeno, že mám být dobrá v práci, tak makám. Vlastně jsem nikdy nedělala nic svého a ani nevím, co by mě bavilo.“ Jiná klientka mi řekla, že když dospívala, rodiče jí říkali, že se obléká jako prostitutka a od té doby nemá vůbec sebevědomí v sexualitě. Je to tedy přesně o 180 stupňů od svéhlavé svůdné akční dračice, která si celý život dělá co chce a ví to zcela přesně.

Oheň totiž potřebuje palivo a pokud není, dračice vyhoří natolik, že byste do ní nikdy ani neřekli, že ohnivá síla je její přirozeností. Dračice, které v sobě tuto sílu potlačují, se ale možná jako dračice vůbec nejeví. Okolí by o nich možná dokonce řeklo, že jsou to „puťky.“ Jak je to možné? Někdo to v nich důkladně zadupal.

To všechno se dá spravit a můžete tento zdroj své síly znovu najít a naučit se s ním zdravě a produktivně pracovat.

Časový rozvrh

V tomto případě jde o individuální postupnou dlouhodobější práci, takže kombinuji intenzivní sezení a krátkou pravidelnou podporu. Časově to vychází na cca 2-3 měsíce.

Osobní konzultace nebo online

Setkávat se můžeme v pohodlí a soukromí mého studia Praze ve Vršovicích nebo online na Zoomu. První sezení preferuji osobně, ale pokud to jinak nejde, zvládneme to online.

Balíček konzultací zahrnuje

 • 1x Diagnostické sezení na začátek (u vracejících se klientek můžeme jít rovnou do hloubky)
 • 1x Hardcore sezení na specifické téma, které nalezneme diagnostikou
 • 3x Check-in, obvykle po telefonu nebo zoomu, kde probereme, jak to jde a doladíme otázky
 • 1x Hardcore sezení buď na hluboké téma nebo dohromady s partnerem, pro nalezení společné řeči

Projděte si, prosím, obecné propozice konzultací

Objednávky konzultací

V případě dotazů a pro objednání mne kontaktujte na info@michaelafree.cz nebo telefonu +420-605-113-327