Osudové vztahy: Druhy lásky a napojení

Co vás napadlo jako první při pohledu na tuhle fotku. „Áááá, krásný zamilovaný pár?“ Jenže to je jen první dojem, který nám společnost vštípila prostřednictvím výchovy, reklamy a hollywoodských pohádek. Ta dívka tu možná stojí s manželem, nejlepším kamarádem, duchovním „dvojčetem,“ nebo spřízněnou duší.

V mém případě by to mohlo být tak 10 lidí v mém nejbližším okruhu a to nepočítám ty z minulosti nebo ty, co žijí za oceánem. Manžel by mne políbil, ti ostatní by mi dali pusu na čelo a řekli něco hezkého. Ale při pohledu zvenčí by to se všemi mohlo klidně vypadat nějak takhle. Jasně, že je miluji. Těmto lidem říkám „Ahoj lásko!“ když zvednu telefon. A manžel nežárlí, protože lásky je dost pro každého. Problémem totiž nebývá láska, ale vztahy. Láska je všeobjímající, věčná, obrovská, a bude tam i dlouho poté, co skončí vztah. Ať je jakýkoli – přátelský, kreativní, platonický, romantický, čistě sexuální, duchovní nebo prostě osudový.

Podzimní termíny

Cena: 700 Kč

Pro koho je tento kurz?

Je snad někdo, kdo nechce být milován a nechce lásce a vztahům lépe porozumět? 

Tento kurz je pro vás zejména pokud:

 • jste se těmito tématy dosud moc nezabývali – a je jedno, jestli je vám 16 nebo 61,
 • jste mladí a teprve se ve vztazích snažíte orientovat,
 • prošli jste si opakovaně komplikovanými vztahy a nesete si z nich zranění,
 • jste ve stavu „zamilování“ až obsese, kterou jste nikdy nezažili a máte pocit, že tentokrát je to „něco zcela jiného,“
 • našli jste partnera, se kterým jste nepochopitelně stejní nebo máte pocit, že se znáte už milion let, a prožíváte komplikovaný intenzivní vztah,
 • prozkoumáváte svou identitu, sexualitu a preference,
 • zajímá vás hlubší smysl duchovního napojení a sexuality nad rámec pouhého „chození s někým.“

Bez pozlátka aneb zapomeňte na pohádky

Láska je hybnou silou lidstva, která se projevuje v nekonečných variacích od té mateřské po lásku ke zvířatům. Můžete jí v sobě objevit, kultivovat a sprchovat jí svět kolem. Její zdroj nevysychá. Jenže my k ní přibalíme očekávání, nároky a požadavky. Obvykle si neumíme nastavit osobní hranice. Zamilujeme se, nasadíme růžové brýle a chceme ve druhém vidět něco, co tam není – prince, zachránce či berličku. Chceme mít „jistotu“ a slibujeme si vztah „navždy,“ ale přitom jsme líní do něj investovat čas, energii, pozornost, neřkuli peníze. Nechce se nám odpouštět, žehlit věci po neshodách a měnit se. A co teprve dát někomu čas na to, aby se učil a dozrál? Hollywoodský princ měl přece být dokonalý hned po vybalení z krabice. Jenže dokonalý není nikdo.

Láska není jen o jednom dokonalém partnerovi na celý život. Když se objeví silné napojení na někoho druhého, máme tendenci si myslet, že je to „ten pravý“ a skočit s ním do postele. Co když jste se ale potkali z úplně jiných důvodů? Někdo je naší spřízněnou duší, ochráncem, mentorem, někdo jen učitelem, který nám dá lekci do života a jde dál. Někteří lidé přišli, abychom spolu něco vytvořili nebo podnikli, byť to tak na první pohled vůbec nemusí vypadat. Proč nás tedy vlastně někdo přitahuje?

Pojďme si jednotlivé druhy vztahů pojmenovat a otevřít se jim. Díky tomu se vám otevře i široké pole hlubokých a intenzivních prožitků, o které jste se dost možná dosud okrádali.

V posledních desetiletích se objevily nové možnosti mít kvalitní, hluboké i dobrodružné vztahy. Co bývalo nemyslitelné je dnes běžně přijímáno. Máme polyamorii, tantru i nebinární gender. V ezo kruzích se zase roztrhl pytel s myšlenkou, že některé vztahy jsou tak nějak kosmické. Dřív se věřilo na osudovou lásku, dnes slyšíme o spřízněných duších, dvojplamenech a karmě. Pokud jste na tato témata teprve narazili (případně narazili hlavou o zeď karmického vztahu – a že to dokáže bolet!), pak je tento kurz právě pro vás.

Co Tě v kurzu čeká?

Tento kurz pojímám jako lekci kombinovanou s vaším sdílením. Každý jsme jiný, každý vztah je jiný a i když se tu budu snažit o jistou kategorizaci, vždycky je to hlavně o Tobě a Tvém příběhu. Mým cílem je vytvořit příjemné a bezpečné prostředí, kde si můžeme povídat o hlubokých, osobních a možná i intimních věcech. Vždycky ale budeš sdílet jen tolik, kolik je Ti příjemné.

Společně se podíváme na tato témata:

 • Srdce jako elektromagnetická anténa
 • 7 forem lásky, jak jsme je definovali v rámci projektu Anatomie hodnot (byť tam jsme to adaptovali od Starých Řeků)
 • Láska a energetický systém našeho těla (aneb „co se to se mnou děje“)
 • Alespoň základní přehled tématu gendru a sexuální orientace (aneb „jak to různí lidé mají různě“)
 • Posvátná sexualita (toto téma jenom naťuknem a praxi si necháme na doma)
 • Karma, vazby, napojení (a co dělat, když jsme se propojili až moc)
 • Spřízněné duše a dvojplameny (v čem se liší mezi sebou a od normálních vztahů)
 • Novodobé nestandardní vztahy – co když to jde i zcela jinak (polyamorie, blending, bromance, přátelství s výhodami, asexualita, demisexualita atd.)
 • Láska ke zvířatům – od parťáctví po léčení a whispering

Škatulky neškatulky

„A proč to pořád musíš definovat a pojmenovávat?“ zeptal se mne rozmrzele můj dvojplamen, „To Ti nestačí, že máme úžasné napojení?“ Chápu ho. Odmalička bylo jeho cílem nebýt v nějaké škatulce. Chce být přijímán tak, jak je, se všemi jeho neobvyklými schopnostmi a napojeními. Jenže já kolem sebe vidím to utrpení, které vznikne ve chvíli, kdy objevíte někoho s takovýmhle nábojem a máte to nějak přijmout, pojmout a zpracovat. Zamilování se (ta věc, o které psali po tisíciletí básníci) je vedle toho legrace. Tohle je jako když vás přejede vlak a kdo to nezažil, nepochopí. Jenže mé milé spirituální dvojče je o 13 let mladší a v Asii. Vůbec mu nedochází, že my tady na Západě prostě musíme škatulkovat a rozumět věcem, jinak se z toho chceme zbláznit. Pokud se vám něco takového děje, pak vězte, že nejste sami.

Tenhle kurz tedy bude takovým tancem mezi škatulkováním a rušením škatulek. Na jednu stranu chceme najít ty společné znaky a pochopit mechanismy, které se pojí na ten či onen typ vztahů. Člověku hrozně pomůže, když tuší, co ho může potkat nebo jaké to mívá fáze a projevy. Na druhou stranu pak ty škatulky stejně zahodíme a zkusíme se otevřít myšlence, že možné je dnes opravdu všechno. Jediné, na čem nakonec záleží, je, zda se spolu cítíme dobře, jestli je náš vztah přínosný pro všechny zúčastněné a máme ono úžasné napojení zvané láska.

Proč přijít na kurz ke mně?

Protože nemám předsudky a už nějakých 30 let mne zajímají právě tyto „nestandardní“ vztahy. Taky je žiju. Jsou neobvyklé svou hloubkou, duchovním nábojem, kreativitou, energetickým napojením i intelektuální rovinou a považuji je za skutečné bohatství.

 • Dospívání jsem strávila s nejlepším kamarádem v gay klubech, protože tam kluci uměli líp tancovat. Byla to velmi zajímavá zkušenost.
 • Mnozí z mých přátel byli cizinci dočasně žijící v Praze a tak jsem se naučila jít do hlubokých přátelství rovnou, dokud jsou tady, bez nároku na to, že se mnou zůstanou.
 • O svých postižených kamarádech jsem věděla, že patrně zemřou dřív, než bych si přála – naučili mne užívat si každou minutu.
 • Prožila jsem celou řadu vztahů založených na duchovním růstu, které mi nastavily zatraceně čisté a ostré zrcadlo.
 • Pracuji v kreativním oboru a s tvůrčími partnery se dokážu propojit, když jsme oba „v zóně.“ Po světě mi běhá spousta takto zplozených „dětí mozku.“
 • S manželem jsem 28 let, přičemž jsme spolu 24/7, pracujeme z domova a spolupracujeme na stejných projektech. Jasně, že je to občas ponorka. Ale jsem vděčná za každý den s ním, protože je o 40 let starší. To není překlep. Taky mne nikdy nezajímaly škatulky a bylo mi jedno, co si o nás kdo myslí.
 • Vždycky mě bavil sex a nestydím se za to. Zrovna píšu erotické romány a nevadí mi mluvit o intimních věcech nahlas. Taky jsem kvůli tomu psaní musela leccos nastudovat 😉

Na spoustu z těchto témat jsem narážela při provádění lidí jejich osobním nebo duchovním rozvojem. I moje ostatní kurzy jsou o tom, jak věci fungují, o mechanismech, kategoriích a typologiích. Tentokrát ale ráda posdílím i mé osobní příběhy (s respektem k dotyčným, samozřejmě). Zeptejte se mne na cokoli, jsem otevřená kniha. 🙂

Tento kurz inspirovala účastnice jednoho z mých programů, která při zpětné vazbě řekla, že kromě znalostí jí nejvíc překvapila míra lásky, která je viditelná mezi mnou a mým kolegou, ale i námi a účastníky. Nebyla zvyklá, že by ji někdo hned ve dveřích objal. Evidentně to, co považuji za samozřejmé, vlastně moc samozřejmé není. Takže, Šárko – děkujeme! Budu ráda, pokud mé zkušenosti a pohledy někoho inspirují.

Propozice kurzu:

 • Pořadatel: Michaela Freeman
 • Místo konání: Kodaňská 81/4, Praha 10 – Vršovice (hned u zastávky tram Ruská, vchod za stromy vedle kavárny FLAT)
 • Čas: Jednodenní kurz 10:00-16:00 s přestávkou na oběd (přijď, prosím, o něco dříve)
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Cena: 700 Kč
 • Materiály: cena zahrnuje tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Přihlášky a platby

 • Kde se přihlásit: Přihlášky a platby zprostředkovává server Naučmese.cz
 • Platby: Platí se kartou online.
 • Storno a otázky kolem přihlašování: Lektoři jsou vypláceni až po uskutečnění kurzu. Veškerou komunikaci ohledně plateb nebo storna, prosím, řeš přímo s pracovníky Naučme se, jsou vstřícní a profesionální.
 • Pokud se Ti datum nehodí: Na Naučme se si lze vytvořit účet a přidat si kurz na seznam přání. Dostaneš pak automaticky oznámení, jakmile bude vyhlášen nový termín.
 • Organizační dotazy: S otázkami ohledně programu a organizace se můžeš kdykoli obrátit na tel: 605 113 327 nebo e-mail info@michaelafree.cz

Přijď a přiveď přátele 🙂