Letní cesta k sobě (i na cestách)

Přes léto můžeš kromě cizích krajů prozkoumat i svůj vnitřní svět! Tento 8-týdenní zábavný kurz kombinuje online a osobní sezení, takže se připojíš odkudkoli. Objev své autentické zájmy, hodnoty a zdroje energie.

Pro koho je tento kurz

Víte, co vás doopravdy baví, naplňuje, co dává šťávu vašemu životu? Tento kurz je určen pro mladé lidi, kteří se teprve hledají, ale i pro ty starší, kteří potřebují revizi svých preferencí a hodnot. Naše vnitřní nastavení výrazně ovlivňuje rodina, škola, přátelé a okolí, ale také sociální sítě, média a reklama. Jsme zahlceni cizími představami o tom, jak žít a co považovat za štěstí či úspěch. Není divu, že kdo na sobě dosud vědomě nepracoval, své skutečné preference vlastně ani nezná. Přijď je objevit zábavným způsobem v přátelské skupině souputníků na letní cestě!

Co tě v kurzu čeká

 • 3 osobní setkání: Osobně se setkáme na začátku, uprostřed a na konci kurzu.
 • 5 online setkání: Mezi tím se propojíme jednou týdně večer na Zoomu. K tomu stačí i mobil nebo tablet s internetem, nemusíš být na počítači. Hlavním cílem online sezení je posdílet, kde jsme na své cestě, ale pro každý týden mám také připravna témata k diskuzi.
 • Domácí práce: Každý týden dostaneš jednoduché praktické úkoly, které Ti pomohou v sebereflexi, ale také Tě naučí se pozorněji dívat kolem sebe. Jsou to skvělé úkoly k výletům a dovoleným.

Práce na sobě

Práci na sobě za Tebe nikdo neudělá, ale zase je to zábava a hlavní podmínkou je udělat si a sebe trochu času. To jde v létě zpravidla lépe. Máme spoustu energie, někdo i víc volna, cestujeme. Je to ideální moment pro práci na sobě.

Základní nástroje:

 • Palubní deník: Každodenní psaní ti pomůže lépe si porozumět. Budeš na to potřebovat cca 30 minut hned po ránu. Kdo s tím má problém, mohu poskytnout i rychlejší nástroje pro sebereflexi. Musíme najít, co funguje pro Tebe.
 • Osobní přístav: Každá loď musí občas do přístavu nabrat nové zásoby. Každý týden tahle zastávka v Tvém osobním přístavu zahrnuje čas pro sebe (cca 2-3 hodiny) na něco, co Tě opravdu baví a vyživuje. Musíme přijít na to, co je pro Tebe to “pravé ořechové.”
 • Pracovní listy: Každý týden dostaneš na výběr několik pracovních listů s úkoly k zamyšlení nebo pozorování. Vybírám je podle témat, která skupina sdílí. Je to taková malá ochutnávka z budoucí knihy.
 • Whatsapp: Pro průběžné sdílení, vzájemnou podporu a inspiraci budeme mít skupinu na Whatsappu po celou dobu kurzu. V této skupině budu i odpovídat na dotazy.

Proč jít na kurz ke mně

Metodám hledání sebe sama jsem se začala věnovat v roce 1996 v rámci odblokovávání tvořivosti (nejdřív u sebe, ale záhy v roli průvodkyně ostatních). Učím kurzy kreativity, kde je autenticita stěžejní. Později jsem spolu s mezinárodním týmem vytvořila metodiku Anatomie hodnot, která poskytla kontext tomuto tématu a její prvky využijeme i v rámci tohoto kurzu. Jinak se moje práce pohybuje na hranici uměleckých, podnikatelských a charitativních projektů a osobního rozvoje. Takže to, co tu učím, praktikuji v denním životě.

Cena a propozice kurzu

 • Cena: 4.900,- Kč (platbu lze rozdělit na dvě části)
 • Kdy: Každé pondělí večer 18:30-21:00 [Pokud se Ti nehodí pondělky, dej vědět pro případ, že bych vytvořila druhou skupinu]
 • Stěžejní osobní setkání: Úvodní v pondělí 15. července. a závěrečné 9. září. Aktualizační setkání cca uprostřed kurzu si domluvíme společně tak, aby se jej mohlo zúčastnit co nejvíc účastníků.
 • Místo pro osobní setkání: Kodaňská 81/4, Praha 10 – Vršovice (vchod vedle kavárny FLAT hned u zastávky “Ruská”)
 • Počet účastníků: min. 5 / max. 10
 • Materiály: Cena zahrnuje tištěné materiály z osobních setkání pro domácí stadium a PDF pro vytištění v průběhu (není 100% nutné)
 • Pohoštění: Cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje při osobních setkáních

Přihláška a platba

V případě zájmu mne kontaktuj na e-mail info@michaelafree.cz Pokud se neznáme osobně z kurzů nebo máš dotazy, volejte na 605-113-327, ráda vše vysvětlím. Pokud mám zrovna sezení nebo učím, ozvu se zpět.

 • Fakturace: Prosím o zaslání fakturačních údajů (minimálně celé jméno a poštovní adresu, u firem i název, sídlo, IČ, DIČ). Bude Ti vystavena faktura, na jejímž základě bude možné provést bankovní převod. Fakturu vystavuji na koučování/vzdělávání a lze ji tedy dát do nákladů.
 • Nahrazování: Uděláme maximum pro to, abychom se vždy sešli všichni online nebo osobně. Zmeškaná  sezení se nenahrazují. U řádně omluvených sezení dodám materiály se základním vysvětlením přes e-mail. V případě zrušení sezení z mé strany bude nahrazeno na konci kurzu.

Využijte okurkovou sezónu k práci na sobě! Léto je na změnu skvělým obdobím!