Mastermind pro záchranáře lidských duší aneb odborníky z pomáhajících profesí

Jsi učitelka, lektor, terapeut, lékařka, léčitel, business coach nebo třeba astroložka? Pracuješ v oboru pomáhajícím lidem v jejich rozvoji? Přijď do kruhu ostatních profesionálů posdílet svá úskalí i nápady. Víc hlav víc ví!

Nadcházející termíny

 • Pondělí 11.12. 2023 18:00-21:00
 • Pátek 26.1. 2023 18:00-21:00

Cena

Toto setkání je zdarma.  Pak potřeba se přihlásit přímo na mail info@michaelafree.cz!

Pro koho je toto setkání

Pro všechny, kteří pracují s lidmi a pomáhají jim se rozvíjet, zejména:

 • Vzdělávání a kariérní rozvoj: učitelé všech stupňů, lektoři, konzultanti, business coachové, umělečtí coachové, pracovníci HR…
 • Zdraví a životní styl: lékaři, terapeuté (tradiční i alternativní), výživoví poradci, trenéři, cvičitelé, léčitelé, bylinkáři, pečovatelé, sociální pracovníci…
 • Osobní a duchovní rozvoj: life coachové, poradci, vědmy, druidové, kněžky, astrologové…

Lidé k vám chodí pro radu a očekávají od vás řešení. Za kým chodíte vy?

Cíle setkání

Časem se nám vyvinula velmi neformální proměnná skupina, takže primárním účelem je hlavně vidět se a sdílet, jak se máme. Nejde ale o uzavřenou partičku a vždycky uvítáme nové členy a vždy se nějak věnujeme tématu osobního a kariérního rozvoje – podle toho, co koho zrovna trápí.

Cílem je zajistit vzájemné propojení a emoční i praktickou podporu pro všechny, kdo:

 • Hledají spřízněné duše, se kterými mohou posdílet svá profesní úskalí
 • Mají nějaký nápad, vědí jak jej realizovat, ale chybí jim kontakty a zkušenosti
 • Mají nějaký projekt, který se snaží lépe definovat, uchopit nebo rozjet (třeba chcete napsat knihu, rozjet kurz nebo vymyslet novou službu)
 • Hledají lidi do party nebo nápady na to, jak zajistit, co je potřeba pro další vývoj kariéry
 • Hledají doporučení na dodavatele služeb a zdroje informací
 • Bojují s marketingem a propagací, nevědí, jak se prezentovat
 • Chtějí v bezpečném prostředí procvičit prezentaci své práce nebo projektu, např. před konferencí nebo důležitou schůzkou
 • Přemýšlí o změně kariéry, jiném nastavení služeb nebo klientely / řeší, jak dál
 • Chtějí získat zpětnou vazbu a další nápady, případně obchodní partnery

Co Tě na tomto setkání čeká?

Coby nově příchozí si připravte alespoň krátké představení, které zahrnuje následující body:

 • Co děláš – metoda, cílové publikum/klientela, dosavadní zkušenosti
 • Kde momentálně jsi a kam směřuješ – v jaké fázi kariéry se nacházíš (spokojenost/nespokojenost s tím) a kterým směrem se plánuješ dál rozvíjet
 • Co teď nejvíc potřebuješ – tedy kromě peněz, to je asi jediné, co zpravidla nejde vymyslet v tomto kontextu, na to jsou podnikatelské inkubátory, andělští investoři a specialisté na psaní grantů. Hledáš nápady, zpětnou vazbu, kontakty? Potřebuješ si jen postěžovat a získat emoční podporu? To je také ok. Zkus jasně definovat, co pro Tebe skupina může udělat.

Cílem prezentace není prodat ostatním Tvé produkty či služby! Doporučuji udělat raději kratší prezentaci, sepsat si pár bodů na papír (ať na nic nezapomenete) a následně dát prostor k diskuzi.

Skupinu můžete také využít k motivaci a dát veřejný závazek hýbnout se svým plánem nebo projektem.

Co je mastermind?

Mastermind není jen forma setkávání, jde o nastartování procesu synergie – tedy jedna plus jedna je víc než dva. Síla skupiny je až magická. Nejde jen o to, že si předáte zkušenosti nebo kontakty. Svůj nápad musíte říci nahlas, odhodlat se, dát mu energii a prezentovat ho lidem, kteří opravdu naslouchají a jsou připraveni poradit, pokud vědí jak. Skupina společně přijde na řešení, která by jednotlivci prostě nevymysleli sami.

Master mind, tedy „mistrovská mysl“ je právě ono nabité emoční pole, kde lítají nápady a otevírají se brány představivosti. Je to, jako bychom doprostřed kruhu pozvali múzu nebo genia loci nebo celou armádu strážných andělů, říkejte si tomu, jak chcete. Naše společná múza má ale určité požadavky – naslouchání, upřímnost, otevřenost, konstruktivní kritiku, která neubližuje, a diskrétnost.

Vynálezce Howard Aiken řekl „Nestrachujte se, že vám někdo ukradne nápady. Pokud jsou vaše nápady alespoň trochu dobré, budete je lidem muset narvat do chřtánu.“ Realizovat a prosadit originální nápady je prostě dřina. I přesto chci zdůraznit, že se od účastníků očekává důvěrnost a mlčenlivost mimo skupinu, pokud již nejde o zveřejněný projekt či službu, tam se naopak čeká nadšené šíření J.

Proč přijít na mastermind ke mně?

Od roku 1996 se, kromě praxe, věnuji tvořivosti na úrovni mechanismů a principů a také učím kurzy odblokování kreativity, osobního a duchovního rozvoje. Má expertíza jsou transformační procesy, ale doma jsem také v otázkách sebeprezentace v kontextu businessu. Je mi blízká oblast moderní i alternativní medicíny. Má vlastní práce se pohybuje na hranici uměleckých, podnikatelských a charitativních projektů a osobního rozvoje. Díky této různorodosti se nezaměřuji jen na jeden svůj obor, ale znám prostředí a potřeby lidí ze zcela odlišných prostředí.

Proč je mastermind zdarma?

Po dohodě s účastníky jsme se rozhodli toto setkání pojímat jako zcela neformální. Oproti jiným kurzům, kde přednáším, v této skupině jsem jen jednou z účastnic a poskytuji prostor. Sdílím zde své nápady a získávám zpětnou vazbu na své projekty, jako všichni ostatní. Skupina se setkává přibližně 1x za tři týdny a průběžně se mění podle toho, jak kdo má čas a chuť. I když přijdete mezi lidi, kteří se už znají, nebojte, jste rozhodně vítáni.

O cyklu Empowerment

Toto setkání je součástí volné série vzájemně se doplňujících kurzů zaměřených na získání nebo znovunalezení osobní síly, objevování své jedinečnosti a přinášení svých darů a talentů do světa. Kurzy lze mezi sebou libovolně kombinovat.

Propozice akce:

 • Pořadatel: Michaela Freeman
 • Místo konání: Kodaňská 81/4, Praha 10 – Vršovice (hned u zastávky tram Ruská, vchod za stromy vedle kavárny FLAT)
 • Čas: 18:00-21:00 (přijď, prosím, o něco dříve)
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Cena: Toto setkání je zdarma, ale i tak je třeba se přihlásit přes e-mail
 • Pohoštění: Účastníci obvykle přinesou něco na zub ke sdílení (ovoce, oříšky, sladkosti, něco domácího, džusy, mošty), na místě je káva, čaj, voda

Přihlášky a dotazy

S otázkami ohledně programu a organizace se můžeš kdykoli obrátit na tel: 605 113 327 nebo e-mail info@michaelafree.cz

Přijď a přiveď přátele 🙂