#2 Propozice individuálních konzultací

Poskytuji individuální konzultace v Praze nebo online

Kapacita a načasování

 • KAPACITA: Pro poskytování konzultací mám velice omezenou kapacitu a přednost mají klienti s předplacenými sezeními. Budu se snažit vás do programu zařadit co nejrychleji. Volnější kapacita, zejména pro online sezení, je v prosinci/lednu nebo červenci/srpnu.
 • NAČASOVÁNÍ: Protože po večerech a o víkendech učím, prostor pro konzultace “po práci” je velmi omezen:
  • Lze domluvit sezení i na ráno, než půjdete do práce, byť je to tedy výzva pro obě strany.
  • Ve dny, kdy učím kurzy, jsem k dispozici běžně od 9:00 do 16:00 hodin, tj. poslední sezení začíná nejpozději ve 14:00 a končí v 16:00 (je-li nezbytně nutno v 17:00).
  • Slot o víkendu po 18:00 hodině si nechávám pouze pro akutní případy – asi jako první ranní hodina u zubaře, rozumíme si 🙂
 • REZERVA: Dvouhodinové sezení je optimální – kratší nejdou dost do hloubky, delší bývají únavná. Oproti jiným koučům nepočítám každou minutu, ale snažím se dostat do cíle. Proto si ponechávám hodinu časovou rezervu pro případ, že narazíme na emočně náročné téma, které je potřeba vhodně uzavřít. Tato třetí hodina je opravdu jen jako pojistka a budeme doufat, že moc nebude potřeba. Prosím, ponechte si rezervu ve svém programu i vy!

O sezeních

 • PRVNÍ SEZENÍ OSOBNĚ: Velice preferuji udělat první velké diagnostické sezení osobně. Je důležité, abychom se vzájemně poznali a abych vás mohla podpořit, pokud narazíme na něco emočně silného. Pokud to máte do Prahy opravdu hodně daleko, nějak to zvládneme online. Pomůže, pokud už se známe z kurzu.
 • SEZENÍ OSOBNĚ: Sezení se konají online nebo osobně v Praze – Vršovicích. Můžeme ale také zajít do některé z okolních kaváren či restaurací. V létě je fajn udělat sezení venku v parku nebo si můžeme naplánovat společnou vycházku. Důležitý je váš komfort a dostatečný pocit soukromí.
 • ONLINE SEZENÍ: Online sezení přes Zoom nebo Skype je obsahově adekvání osobnímu. Je lepším řešením, než prodloužit dobu mezi konzultacemi. Mám-li si vybrat, jsem pro kontinuitu i za cenu menšího osobního přístupu. Mnozí lidé ale online preferují (já čím dál víc) a někdo chce dokonce pouze telefonický kontakt (aby nemusel řešit, jak vypadá na kameru) a také to funguje hezky.
 • NEFORMÁLNOST: Jsem kreativní člověk. V mém oboru se na oficiálnost moc nehraje a lidé se respektují, protože něco umí. Můj styl konzultací je proto hodně neformální, v inspirativním soukromém prostředí. S klienty si tykám a, pokud chtějí, u dveří je objímám. Nečekejte profesní odstup jako u psychologa, tohle je mnohem blíž například tvůrčí spolupráci, jenom tentokrát pracujeme na projektu zvaném “Ty.”
 • CESTOVÁNÍ: Pokud jsem mimo Prahu nebo vy cestujete, můžeme se sejít online. Počítám s tím zejména kolem Vánoc a přes léto.

O programu

 • KONTINUITA: Až na výjimky je většina programů je poměrně flexibilních a pokud jste nemocní nebo cestujete, není problém sezení posunout. Pro zachování kontinuity doporučuji dělat prodlevy mezi sezeními max. 2 týdny a určitě ne víc jak měsíc.
 • SDÍLENÍ: Byť jsem velkým zastáncem sdílení vašeho příběhu, při mé práci vám budu spíš klást konkrétní otázky a dávat úkoly a výzvy. Není tu tolik prostoru na “vypovídání se” jako u terapií. Pokud potřebujete sdílet, doporučuji tradiční formy terapie, ženské či mužské kruhy nebo podpůrné skupiny, kde je to naopak jedním z hlavních cílů. Oba přístupy klidně nakombinujte!
 • INTUITICE: Mám silnou intuici a k tomu vedu i své klienty. Nejsem ale prorok nebo médium, takže obvykle pouze oznamuji, že mi “něco přišlo.” Znamená to, že nejde o můj osobní názor nebo expertízu, kterou mohu něčím konkrétním podložit. Obvykle se teprve časem zjistí, proč jste to měli slyšet a nejednou je to to nejdůležitější, co jste ode mne měli slyšet.
 • MATERIÁLY: Při své práci používám řadu originálních tištěných materiálů – pracovní listy, záznamy, dotazníčky, diagramy apod. V případě online sezení buď toto vyplňuji na mé straně podle Vaší výpovědi nebo vám materiály pošlu k vyplnění po sezení. Pokud nemáte příležitost si je vytisknout, mohu i poštou.

Důležitá upozornění

 • DIAGNOSTIKA: Nemám na mysli psychologické diagnózy, zde se pohybujeme v kontextu osobního rozvoje. Hluboká znalost metodiky Anatomie hodnot mi umožňuje velice rychle rozklíčovat osobní témata. Už tento proces sám vám ušetří spoustu peněz, času a úsilí. Také tu platí, že rozkrytí příčiny je 80% úspěchu.
 • KOMBINACE S LÉČBOU: Konzultační sezení osobního rozvoje nenahrazují terapeutickou péči. Pokud se ukáže, že vaše problémy vyžadují odbornou péči (traumata, psychiatrické poruchy atd.), ráda vás odkáži na osvědčeného psychologa, psychoterapeuta nebo psychiatra. Prosím, hlašte předem, pokud již jste v odborné péči nebo berete medikaci. Obě metody se mohou vhodně doplňovat.
 • DISKRÉTNOST: Veškeré sdělované informace jsou zcela diskrétní. Pokud použiji element z vašeho příběhu pro poučení někoho dalšího, je to buď s výslovným souhlasem nebo anonymně podávaný příběh bez jakýchkoli informací, které by vás mohly identifikovat. Takto zredukované příběhy pomáhají i vám, ten váš možná pomůže někomu dalšímu. Pokud jmenuji kolegy nebo přátele, je to vždy s jejich souhlasem. Pokud jste svůj inspirativní příběh zveřejnili (blog, kniha, video apod.), ráda na něj odkážu.
 • POZOR HODNÝ PES: V prostoru, kde dělám konzultace, se může pohybovat naše labradorka Tenny. Je to doslova terapeutický pes, ale příplatky za hlazení neúčtuji. 🙂 Pokud máte strach ze psů nebo alergie, dejte, prosím, vědět předem.

VIP služby

Chápu, že některým klientům nevyhovuje online formát a potřebují VIP přístup. Časově se mohu přizpůsobit s tím, že nejsem vůbec k dispozici v době, kdy učím kurzy. Mohu dojet za vámi, ale účtuji hodinovou sazbu za dojezd (500Kč/hod.) a cestovní náklady dle vzdálenosti, případně i ubytování. Během prosince, července a srpna jsem k dispozici flexibilněji (pokud zrovna necestuji).

Platby a storno podmínky konzultací

 • PŘEVODEM: Platby probíhají předem, převodem na účet na základě faktury. Platba musí být připsána na účet před sezením.
 • FAKTURACE: Od soukromých klientů budu potřebovat plné jméno a poštovní adresu jako fakturační údaje, u organizací úplný název, sídlo, IČ a DIČ. Coaching, konzultační a vzdělávací služby tohoto typu jsou odečitatelným nákladem a někteří zaměstnavatelé je proplácejí – zeptejte se na to.
 • STORNO: Plnou cenu za jednotlivé sezení lze vrátit pouze v případě zrušení objednávky nejpozději do 24 hodin před smluvenou službou, pokud se nebude nahrazovat.
 • OMLUVENÉ SEZENÍ: Při omluvě do 24 hodin před domluvenou konzultací neúčtuji storno poplatek. V případě omluvy za méně, než 24 hodin, si ponechávám 50% ceny sezení jako storno poplatek a 50% jako kredit na sezení v novém termínu.
 • BALÍČKY: Série přeplacených konzultací jsou vnímány a účtovány jako jedna služba.

  • Platby za předplacené balíčky konzultací jsou fakturovány najednou a placeny před započetím prvního sezení.
  • Předplacené balíčky jsou platné po 6 měsíců od platby a případná nevyužitá sezení se nevrací. V případě dlouhodobé cesty nebo nemoci se lze domluvit jinak.
  • V případě zrušení předplaceného balíčku v průběhu série konzultací se vrací 50% z původní ceny. V případě závažných důvodů  ke zrušení (dlouhodobá nemoc apod.) se lze domluvit individuálně.

Projděte si, prosím, související stránky:

Objednávky konzultací

V případě dotazů a pro objednání mne kontaktujte na info@michaelafree.cz nebo telefonu +420-605-113-327