Dračice: Nezávislé ženy, které chtějí žít jinak

Pokud Tě baví a láká všechno, jen ne usedlý monotónní život, chceš podnikat, tvořit, lézt po horách, jezdit na motorce, zakládat projekty, objevovat nové technologie nebo zachraňovat deštné pralesy, pak jsi dračice neboli lovkyně, novodobá amazonka.

Nadcházející termíny

 • Neděle 26.5. 2024 10:00-16:00
  Vždy s přestávkou na oběd

Cena: 900 Kč

Ne každá žena v sobě totiž vidí archetyp křehké víly nebo pečující matky, jejímž smyslem života jsou děti. Nebo i děti už máš, ale zjišťuješ, že i přes lásku k nim Tě tato role nenaplňuje. Chceš být akční, ale okolí Ti to vyčítá. Muži nechápou, že nejsi princezna, kterou mají zachraňovat. Maminka radí, abys co nejrychleji ulovila toho správného manžela. Jenže, co když chceš ulovit něco úplně jiného? Svého? Po svém?

V dětství na tlak okolí malé dračice obvykle reagují jedním ze dvou způsobů – obléknou si zbroj a stanou se z nich bojovnice a rebelky nebo ostatním uvěří, že být moc “hrrr” je bytostně špatně, a rozhodnou se raději neprojevovat vůbec! Nasadí masku a celý život hrají roli, která není jejich, ale je přijatelná pro ostatní. Některé takto “zablokované dračice” hrají hodné holčičky tak dlouho, že si prostě ani nepamatují, jaké byly původně. Oboje je vysilující a můžeš se cítit i úplně vyhasle. Chtěla bys dělat odvážné věci, ale nedovolíš si to. Nebo Tě vysiluje, že “oddřeš” vždycky všechno sama a cítíš se jako generál bez vojáků.

Pro koho je tento kurz?

Tento workshop jsem sestavila specificky pro…

 • Ženy, které hledají odvahu a cílevědomost a tato energie jim obecně chybí – a hledají tedy inspiraci nebo podporu k cestě zpět ke své odvaze
 • Mladé dívky, které cítí, že jsou jiné, než jejich vrstevnice a patrně budou mít i nekonvenční životní cestu
 • Akční ženy, které si jdou za svým, už svůj oheň zapálily, ale mají problémy jej ovládat, směřovat a nedělat “přešlapy”
 • Ženy, jimž “tikají hodinky,” ale pořád mají pocit, že se “nechtějí usadit,” i když okolí naléhá
 • Ženy, které nechtějí děti a neví, jak si to obhájit (před sebou i ostatními)
 • Maminky, které zjišťují, že i přes lásku k dětem je tato role nenaplňuje a bojí se to přiznat (sobě i okolí) nebo mají problém si obhájit “jiný” akčnější způsob mateřství
 • Ženy, které za sebou mají úspěšné kroky, dělají si věci “po svém,” ale stále nejsou spokojené nebo mají problémy ve vztazích
 • Pro všechny dračice, které od okolí slýchají, že “se zbláznily,” jenom proto, že se snaží jít za svým cílem

Klíč k vlastní síle

Také už od dětství slýcháš, že jsi “moc”? Moc hrrr, moc nahlas, drzá, divoká, náročná, ambiciózní, intenzivní, rychlá, vyzývavá – prostě jsi moc. Nebo jinak: možná slyšíš, že jsi málo! Nejsi dost jemná a ženská. Jsi málo submisivní, poddajná, málo hodná holčička v koutě, která nikoho neotravuje svými názory a nároky.

Možná jsi to nevěděla, ale jsi další v řadě milionů žen před Tebou s tímhle nastavením. V minulosti buď byly svým okolím ctěny nebo zatracovány a nejednou upáleny na hranici. Jsi duchovní následovnicí šamanek, amazonek, kněžek, věštkyň, bojovnic a lovkyň. Vždycky tu byly a budou! A mohou nám být inspirací.

Klíčem k pochopení tohoto fenoménu je archetyp Lovkyně (Artemis, Diana, Děvana… rozumíme si – holka, co lítá s lukem po lesích, místo aby byla doma u krbu). Jde o symbol ambice a cílevědomosti – doslova umí mířit na cíl. Jsou tu aspekty nezávislosti, sebejistoty, silné vazby na přírodu a zvířata, vnitřní čistoty a až mužské přímočarosti. Lovkyně nehledá ochránce (má svůj vlastní luk), potřebuje vedle sebe rovnocenného parťáka pro lov, který oceňuje její dobrodužnou svobodmyslnou povahu. Ve chvíli, kdy se na tento princip naladíme, začne být jasné, v čem a proč jsme jiné. A začne být OK, že jsme jiné! Nejen to, budeme vědět, jaké chceme být a jak ta zvládnutá dračí síla vlastně může vypadat.

Oheň je totiž dost nebezpečný živel. A protože chybí příklady a podpora žen, které ho umí krotit, raději do toho nejdeme vůbec. Mnohé z nás jsou vůči této své síle slepé. Máte dar, kterého si nevážíte, a to působí doslova toxicky. Nebo nevíme, jak s ním nakládat. Zkusíme malý krůček vpřed a hned jsme někomu šláply na kuří oko. Jinými slovy, ta reakce okolí je do jisté míry oprávněná, protože se snažíte krájet rajčata mačetou. A v tom je velice těžké se vyznat. Cílem kurzu je tedy začít poznávat tuto svou sílu v praxi, ovládat jí a nedělat zbytečné přešlapy. Teprve pak pochopíte, jak obrovská je a co všechno díky ní můžete dokázat.

Co Tě na kurzu čeká?

Tento kurz je někde na pomezí mezi přednáškovou a sdílecí formou. Ženy dračice obvykle buď nesnáší už pouhou myšlenku ženského kruhu nebo je milují. I já jsem si nedovedla představit, proč bych se měla scházet se skupinou žen a tlachat o vaření a barvě laku na nehty. Jenže… za prvé, tento kurz takový není a za druhé… dokud si nezahojíte vztah k ženám, těžko budete hledat vztah samy k sobě. Takže ano, čeká vás skupina žen, ale takových, které to také mají jinak!

V přednáškové části si probereme:

 • Sebediagnostika – jak zjistím, jestli jsem dračice (tedy pokud už to není jasné)
 • Princip energie Odvahy jak jsme ho vydefinovali v rámci projektu Anatomie hodnot (otázky sebevědomí, leadershipu, osobních hranic, zodpovědnosti i integrity)
 • Archetyp ženy – dračice a jeho atributy – 13 profilů dračič
 • Archetyp Lovkyně v kole roku a ve vývojové fázi žen
 • Typické příběhy mýty z minulosti – od bohyně Artemis po Johanku z Arku… a co mají společného
 • Pochopení energie ohně a jak se projevuje u žen (intelektuálně, fyzicky, emočně, energeticky)
 • Jak zvládat hru s ohněm – jak ovládnout svou intenzitu, nedělat přešlapy a nestát se “chlapem v sukních”
 • Dračice a ezoterika – proč ani lidé, kteří se věnují energiím často nerozumí energii ohně (a pak dračicím špatně radí)
 • Role Dračice jako dar – co přinášíme zbytku světa a jak svou autentickou sílu využít, kde ano a kde ne

Přijmi svou autentickou sílu

Oheň v Tobě možná udusili nebo zneužili, ale jiskra tam pořád je. Pojďme toto citlivé a velmi osobní téma otevřít a popovídat si o něm v bezpečném kruhu dalších žen, které to „také mají jinak.“ Společně si projdeme inspirující příběhy z historie a zkusíme je převést do moderního života.

Naučím Tě chápat zdroj Tvé síly v kontextu ostatních osobnostních typů – v čem a proč jsi vlastně jiná, co si máš „vydupat“ a co nechat plavat. Budeme si povídat o tvořivosti, autentičnosti, emocích, zdrojích energie, leadershipu, osobních hranicích, kariéře, zdraví i lásce a ano, i té módě.

Pochopíš, proč je v pořádku mířit vysoko, protože jedině tak můžeš naplno dorůst do své síly. Teprve potom se můžeš svobodně rozhodnout, zda a kdy do Tvého života zapadá manželství a rodina nebo jak si to doma nastavíte. Bude i jasnější, zda chceš budovat kariéru nebo vést něco svého, zda si postavit dům nebo procestovat svět s batohem na zádech.

Nejistota často působí víc škody, než tlak společnosti, abys zapadla do nějaké škatulky. Ale jistotu budeš mít teprve poté, co si přiznáš a začneš vědomě ovládat svou sílu. Je čas ji uplatnit v denním životě, je Tvoje! A o tom je tento kurz.

O cyklu Empowerment

Tento kurz je součástí volné série vzájemně se doplňujících kurzů zaměřených na získání nebo znovunalezení osobní síly, objevování své jedinečnosti a přinášení svých darů a talentů do světa. Kurzy lze mezi sebou libovolně kombinovat.

Propozice kurzu

 • Pořadatel: Michaela Freeman
 • Místo konání: Kodaňská 81/4, Praha 10 – Vršovice (vchod vedle kavárny FLAT hned u zastávky “Ruská”)
 • Čas: Celodenní kurz 10:00-16:00 s přestávkou na oběd v okolí dle vlastní volby
 • Maximální počet účastnic: 10
 • Minimální počet účastnic: 3 (v malém počtu lze jít víc do hloubky jako u osobní konzultace)
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně, hodně prostoru na sdílení
 • Materiály: cena zarhnuje tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Napni luk a střílej do tlačítka „Přihlas se.“

Přihlášky a platby

 • Kde se přihlásit: Přihlášky a platby zprostředkovává server Naučmese.cz
 • Platby: Platí se kartou online.
 • Storno a otázky kolem přihlašování: Lektoři jsou vypláceni až po uskutečnění kurzu. Veškerou komunikaci ohledně plateb nebo storna, prosím, řeš přímo s pracovníky Naučme se, jsou vstřícní a profesionální.
 • Pokud se Ti datum nehodí: Na Naučme se si lze vytvořit účet a přidat si kurz na seznam přání. Dostaneš pak automaticky oznámení, jakmile bude vyhlášen nový termín.
 • Organizační dotazy: S otázkami ohledně programu a organizace se můžeš kdykoli obrátit na tel: 605 113 327 nebo e-mail info@michaelafree.cz

Přijď a přiveď přátele 🙂