Intimní vztahy: Skutečná blízkost, hloubka a smysluplná sexualita

Intimita není o tom, že s někým strávíme noc. Je o ochotě se otevřít, o vzájemném naslouchání, o fyzickém, emočním, intelektuálním i duchovním propojení. V dnešní době je to celkem výzva, ale také trend a pro mnohé už i nový standard. Jak tedy na to?

Následující termíny

 • Sobota 22.6. 2024 10:00-16:00
  (vždy s přestávkou na oběd)

Cena: 900 Kč

Intimita v dnešní době

V posledních desetiletích se staly promiskuita, porno a konzumně pojatý sex jakousi normou. Pro mnohé jsou vztahy „otravné“ a „moc velkou investicí.“ Nehodnotím to. Zejména u mladých lidí je taková fáze pochopitelná a ve zdravé míře vlastně i žádoucí – vyzkouší si, co je vlastně baví. Pokud je to pro někoho autentické a naplňující, je mu přáno a ať si užívá.

Tento extrém je ale současně vyvážen úplně jiným trendem – celá řada lidí se otevřela možnosti mít kvalitní, hluboké i dobrodružné vztahy, o jakých by se našim babičkám a dědům nesnilo. Co bývalo nemyslitelné, je dnes běžně přijímáno. Máme polyamorii, tantru i nebinární gender. A většina z nás v tom má pěkný guláš.

Skutečná blízkost a souznění vyžadují práci na sobě

Když jsem nedávno chtěla doplnit své výukové materiály o téma posvátné sexuality, mrkla jsem pro inspiraci na internet – a zděsila jsem se. Bezpočet článků doporučoval „ty správné“ aromatické oleje, prodával „ty správné“ svíčky a vysvětloval „ty správné“ tantrické polohy. Ani slovo o sebepřijetí, vzájemném respektu, otevřené komunikaci mezi partnery… nic takového, protože pracovat na sobě prostě nezní tak sexy. Jenže o tom to celé je.

Intimita jako přístup k životu

Intimita také není o jedné velké lásce k jednomu partnerovi. Náš první intimní vztah je s matkou, je to skutečná blízkost, něha a bezmezné přijetí. Následně můžete zažít bezpočet smysluplných intimních vztahů, byť ten sexuálně intimní si necháte jen pro vyvoleného partnera (nebo i víc, pokud s tím souhlasí).

Tyto vztahy jsou o emoční dostupnosti, sdílení, vzájemných výzvách, zážitcích, společné tvorbě… jsou intimní ve své hloubce a niternosti. A mnohé z nich mohou být významně fyzické a smyslné (tedy sensuální) bez toho, aby byly sexuální. Pro většinu z nás je výzvou umět tuto hranici navigovat. Pokud si ale dáte práci se to naučit (a vykomunikovat), můžete si života užít naplno… doopravdy naplno, v celém spektru možných zážitků.

Skutečná intimita je životní styl, protože pokud jste jednou okusili emočně svobodný a respektující vztah, chcete kousky této kvality přenášet do všech ostatních. A hlavně… nic povrchního už vás bavit nebude. Proč se cpát levnými cukrátky, když si můžeme dát švýcarskou čokoládu, že ano? Možná se hůř shání, ale hmm… stojí za to 🙂 Pojďme zjistit, jak Ty můžeš najít tu svou.

Co Tě v kurzu čeká?

V tomto kurzu si tedy nebudeme nacvičovat tantrické polohy, ale vysvětlíme si, jak se prokousat celou škálou témat souvisejících s hlubokými intimními vztahy. Pojímám jej jako lekci kombinovanou s vaším sdílením. Mým cílem je vytvořit útulné a bezpečné prostředí, kde si můžeme povídat o hlubokých a intimních věcech. Vždycky ale budeš sdílet jen tolik, kolik je Ti příjemné.

Společně se podíváme na tato témata:

 • Sebepřijetí – pochopení vlastního těla a přijetí toho, jak vypadáme (i v době Instagramu)
 • Sebeláska – jak se mít víc rádi, dát si láskyplný prostor k objevování i dělání chyb
 • Intimita – její aspekty, principy a fungování
 • Dotek – význam doteků pro komunikaci a typy doteků
 • Autenticita – jak otevřeně komunikovat s partnerem a být sami sebou
 • Gender, pohlaví, sexuální orientace, preference – tedy “jak to různí lidé mají různě” (aneb na co se zeptat hned na začátku)
 • Důvěra a zranitelnost – zranitelnost jako průvodní jev odvahy a budování důvěry
 • Hranice a konsent – koncept „svolení“ při sexualitě a jak komunikovat s respektem
 • Sex jako lék a nástroj – co dělat, když sex vyvolá staré vzpomínky nebo spustí emoční procesy
 • Posvátná sexualita – úvod do tématu sexuality jako prostředku k duchovnímu růstu a vnitřního osvobození.

Kurz je opravdu jen teoretický – praxi si necháme na doma 🙂. Speciálně pro tyto účely jsem připravila celou paletu tištěných materiálů a cvičení, které si doma můžete zkusit sami nebo s partnerem.

Cyklus kurzů Novodobé vztahy

Tento kurz je součástí volné série kurzů o lásce a vztazích. Kurzy lze mezi sebou libovolně kombinovat. Kurzy pořádám o víkendu vždy dva za sebou, takže si je můžete dát jako víkendovku nebo jednotlivě.

Pro koho jsou tyto kurzy?

Předně pozor – tyto kurzy jsou vhodné i pro muže. Veškeré informace jsou důkladně strukturované a dokážu i emoční a duchovní koncepty převést do logického jazyka, takže se nebojte 🙂

Velice ráda uvítám teenagery od 16 let. Ale pokud jste se těmito tématy dosud moc nezabývali, budou vám informace užitečné, ať je vám 16 nebo 61.

Jinak – je snad někdo, kdo nechce být milován a nechce lásce a vztahům lépe porozumět?

Tato série kurzů je zejména užitečná:

 • Pokud jste mladí a teprve se ve vztazích snažíte orientovat,
 • Pokud jste si prošli komplikovanými vztahy a nesete si z nich zranění, která ovlivňují vaše současné kroky a chování,
 • Pokud jste ve stavu “zamilování” až obsese, kterou jste nikdy nezažili a máte pocit, že tentokrát je to “něco zcela jiného,”
 • Pokud jste našli partnera, se kterým jste nepochopitelně stejní nebo máte pocit, že se znáte už milion let, a prožíváte komplikovaný intenzivní vztah,
 • Pokud vás někdo přitahuje jako magnet, ale vy nevíte proč nebo se k němu podivně opakovaně vracíte,
 • Pokud prozkoumáváte svou identitu, sexualitu a preference,
 • Pokud vás zajímá hlubší smysl duchovního napojení a sexuality nad rámec pouhého “chození s někým.”

Proč přijít na kurz ke mně?

Protože nemám předsudky a už nějakých 30 let mne kromě osobního rozvoje zajímají právě tyto “nestandardní” vztahy. Taky je žiju. Jsou neobvyklé svou hloubkou, duchovním nábojem, kreativitou, energetickým napojením i intelektuální rovinou a považuji je za skutečné bohatství. Navíc mne vždycky bavil sex a nestydím se za to. Zrovna píšu erotické romány a nevadí mi mluvit o intimních věcech nahlas. Taky jsem kvůli tomu psaní musela leccos nastudovat 😉

S manželem jsem 29 let, přičemž jsme spolu 24/7, pracujeme z domova a spolupracujeme na stejných projektech. Jasně, že je to občas ponorka. Ale jsem vděčná za každý den s ním, protože je o 40 let starší. To není překlep. Nikdy nezajímaly škatulky, ani co si o nás kdo myslí. Hlavně, že to funguje. Od dětství se různě pohybuji v LGBTQ+ komunitě a i tam jsem viděla obrovský vývoj zblízka. Věci jsou dnes prostě už jinak.

Jedna účastnice mých seberozvojových programů při zpětné vazbě řekla, že kromě znalostí jí nejvíc překvapila míra lásky, viditelná mezi mnou a mým kolegou Alasdairem, ale i námi a účastníky. Nebyla zvyklá, že by ji někdo hned ve dveřích objal. Nejednou účastníci nechápavě koukali, když jsme se s kolegou o přestávkách dlouho objímali místo komunikace – říkáme tomu „porada personálu.“ Podle potřeby mne buď dobíjel energií nebo zklidňoval, abych lépe zvládla náročný den výuky. To je prostě důležitější, než informace. A přijde nám to normální… no, evidentně to normou není.

Takže, Šárko – děkuji za připomenutí a nakopnutí! Budu ráda, pokud mé zkušenosti a pohledy někoho inspirují.

Propozice kurzu

 • Pořadatel: Michaela Freeman
 • Místo konání: Kodaňská 81/4, Praha 10 – Vršovice (vchod vedle kavárny FLAT hned u zastávky “Ruská”)
 • Čas: Celodenní kurz 10:00-16:00 s přestávkou na oběd v okolí dle vlastní volby
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Minimální počet účastníků: 3 (v malém počtu lze jít víc do hloubky jako u osobní konzultace)
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně, plus závěrečná diskuze
 • Materiály: cena zarhnuje tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Přihlášky a platby

 • Kde se přihlásit: Přihlášky a platby zprostředkovává server Naučmese.cz
 • Platby: Platí se kartou online.
 • Storno a otázky kolem přihlašování: Lektoři jsou vypláceni až po uskutečnění kurzu. Veškerou komunikaci ohledně plateb nebo storna, prosím, řeš přímo s pracovníky Naučme se, jsou vstřícní a profesionální.
 • Pokud se Ti datum nehodí: Na Naučme se si lze vytvořit účet a přidat si kurz na seznam přání. Dostaneš pak automaticky oznámení, jakmile bude vyhlášen nový termín.
 • Organizační dotazy: S otázkami ohledně programu a organizace se můžeš kdykoli obrátit na tel: 605 113 327 nebo e-mail info@michaelafree.cz

Přijď a přiveď přátele… respektive tentokrát ideálně i partnera 🙂