Letní slunovrat a kolo roku

Letní slunovrat slavili naši předci od nepaměti. Dnes jej mnozí zníme jen z katalogů IKEA? Přitom jde o přirozený bod v astronomickém kalendáři. Toto setkání Tě seznámení s kolem roku a jeho významem pro náš moderní život. Nauč se oslavovat po svém!

letni slunovratLetní slunovrat – kurz jen 1x ročně

 • 21.6. 2024
  Tento kurz se koná pouze jednou ročně v den letního slunovratu.

Cena: 600 Kč

Pro koho je tento kurz?

Pro všechny, kdo se chtějí:

 • víc napojit na přírodu a naladit se na její cykly
 • dozvědět se o tradicích a propojit se tak pomyslně s našimi předky
 • naučit se sestavit si rituál tak, aby byl osobní nebo vytvořit originální tradici pro rodinu a přátele.

Co Tě na kurzu čeká?

Tento kurz pojímám jako kombinaci přednášky s neformálním setkáním, sdílením a oslavou. Podobně, jako novoroční bilancování, i slunovrat je příležitostí k tomu, abychom se zastavili a zamysleli nad tím, kam jdeme. Čas kolem Vánoc trávíme hektickými přípravami rodinných rituálů (úklid, výzdoba, cukroví, stromeček, večeře, dárky, františky, svíčky), ale letní slunovrat nám dává příležitost oslavit opačnou část roku podobně, mínus stres a komerce. Máte příležitost oslavit léto, kvetoucí přírodu a krásu světla. Tento kurz vám poskytne ukázku a nápady na to, jak si vytvořit svůj způsob oslavy.

Letní slunovrat jako oslavný rituál:

Tento rituál není náboženského charakteru, pouze uctívá moment zastavení se v kole roku a kolotoči našich životů.

Pokud bude dobré počasí, po úvodní přednášce se přesuneme někam do parku, abychom si užili přicházejícího léta. Pokud ne, uděláme si mini oslavu uvnitř.

 • Oblečení: Bude fajn, pokud se na kurz připravíte asi jako na piknik. Na oslavu si můžete vzít nějaké hezké, ale příjemné oblečení. Mám-li volit mezi svátečním a pohodlným, vyhrává pohodlné 🙂
 • Deka: Případně s sebou berte i piknikovou deku (nějaké také máme).
 • Dobrůtky: Vezměte s sebou nějakou dobrůtku na sdílení. Oblíbené jsou sezónní ovoce, sladkosti, něco doma upečeného apod. Ty poslouží i jako „obětinka.“ To je taková chytrá věc – nejdřív se to vystaví s úctou na oltář a pak zblajzne: 2-v-1 J Toto pohoštění obvykle nenahradí večeři a bude dobré, pokud jej budete plánovat jen jako něco na zub.
 • Rituální předmět: Přineste si také nějaký malý rituální předmět, který vám symbolizuje někoho blízkého (fotka, šperk), váš sen do budoucna (obrázek, klíč, pírko apod.) nebo prostě něco, čím chcete uctít a oslavit tento moment (květina, krásný kámen, mušličku z cest). Ty se po dobu kurzu umístí na společný oltář a pak si je zase vezmete domů – jen obohacené o krásnou vzpomínku.
 • Pouštěcí předmět: Můžete si přinést i něco, co chcete „poslat po vodě,“ např. dopis s přáním nebo něco (ekologicky rozložitelného), co vám symbolizuje minulost, které se chcete zbavit.

O cyklu Mechanika transformace

Tento kurz je součástí volné série vzájemně se doplňujících kurzů zaměřených na osobní změny a posun do nových etap. Kurzy lze mezi sebou libovolně kombinovat.

Proč přijít na ke mně?

Třicet let se pohybuji v oboru osobního a duchovního rozvoje. Nejdřív jako studentka, ale záhy jako koučka/lektorka. Mojí specializací jsou otázky odblokování kreativity a transformace, tedy témata osobních změn, pouštění starého, otevírání se novému.

Propaguji a praktikuji něco, čemu říkám 3D spiritualita, tedy veskrze použitelné vnímání duchovních aspektů v našich životech. Žádné lítání na obláčku, žádné předsudky, žádné sektářství. Pokud něco není funkční a užitečné, nezabývám se tím. Mým cílem je pomoci lidem, aby měli silného ducha a dokázali tak být otevření, odolní a progresivní.

Kromě jiného jsem absolvovala kurz novodobých ceremonialistek (alternativní svatby, pohřby atd.). Umím tedy stavět rituály na míru, byť se touto praxí profesně nezabývám. Ráda ale posdílím, jak si můžete vytvořit vlastní oslavu tak, aby dávala smysl vám.

Propozice setkání

 • Pořadatel: Michaela Freeman
  Místo konání: Kodaňská 81/4, Praha 10 – Vršovice (vchod vedle kavárny FLAT hned u zastávky “Ruská”)
 • Čas: Večerní kurz 18:00-21:00
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně, plus závěrečná diskuze
 • Materiály: cena zahrnuje tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje teplé a studené nápoje a drobné pohoštění při kurzu, plus základní položky pro oslavu – další dobroty jsou na účastnících

Přihlášky a platby

 • Kde se přihlásit: Přihlášky a platby zprostředkovává server Naučmese.cz
 • Platby: Platí se kartou online.
 • Storno a otázky kolem přihlašování: Lektoři jsou vypláceni až po uskutečnění kurzu. Veškerou komunikaci ohledně plateb nebo storna, prosím, řeš přímo s pracovníky Naučme se, jsou vstřícní a profesionální.
 • Pokud se Ti datum nehodí: Na Naučme se si lze vytvořit účet a přidat si kurz na seznam přání. Dostaneš pak automaticky oznámení, jakmile bude vyhlášen nový termín.
 • Organizační dotazy: S otázkami ohledně programu a organizace se můžeš kdykoli obrátit na tel: 605 113 327 nebo e-mail info@michaelafree.cz

Přijď oslavit letní slunovrat a přiveď přátele 🙂