Moderní vztahy: Pochopení typů lásky a nových forem vztahů

Láska je hybnou silou lidstva, která se projevuje v nekonečných variacích od té mateřské po lásku ke zvířatům. Kromě romantických vztahů se dnes můžeš otevřít celé škále prožitků od hlubokých přátelství a partnerství po duchovní napojení. Zkus to!

Nadcházející termíny

 • Sobota 4.5. 2024 10:00-16:00
 • Sobota 15.6. 2024 10:00-16:00
  vždy s přestávkou na oběd

Cena

900 Kč

Zapomeňte na prince na bílém koni a princezny, které potřebují zachránit

Láska není jen o jednom dokonalém romantickém partnerovi na celý život. Mám asi tak deset lidí, se kterými bych se mohla objímat jako ten pár na obrázku (a to nepočítám ty z minulosti nebo ty za oceánem). Nazývají se kamarádi, ale jasně, že je miluji. Když zavolají, říkám do telefonu „Ahoj, lásko!“ A manžel nežárlí, protože on je má taky rád a lásky je dost pro každého. To jen společnost nám nakukala, že láska je drahá nedostatková komodita, kterou si máme schovat pro „toho jednoho,“ rodinu a děti.

Vzniká dojem, že každý, kdo se nám jen trochu přiblíží, určitě chce sex. A tak žárlíme, kdykoli dá někdo naší druhé polovičce i jen pusu na tvář u dveří. Držíme si lidi „radši od těla,“ místo, abychom se nechali obejmout, políbit na čelo, poplácat po ramenech, pochválit a pohladit. Hrajeme hry na chrabré prince zachraňující chudinky princezny, když ve skutečnosti princezny zachraňovat nepotřebují. Zmatek. Pojďme smazat tabuli a začít se na to dívat jinak – moderněji.

Láska je velká, věčná a uvnitř vás

V hollywoodských filmech říkají hrdinky kamarádkám „Hurá! Řekl mi, že mne miluje!“ Proboha – to jí mohl říct rovnou! Jasně, že jí miluje. Jde o to, jestli a jak chtějí být spolu. Problémem totiž nebývá láska, ale vztahy. Láska sama je všeobjímající, věčná, obrovská, a bude tam i dlouho poté, co skončí vztah. Ať je jakýkoli – přátelský, kreativní, platonický, romantický, čistě sexuální, duchovní nebo osudový. Pouto obvykle nemizí, ať se nám to líbí nebo ne.

Pokud se objeví silné napojení, máme tendenci si myslet, že je to “ten pravý” a skočit s ním do postele. Žádnou jinou šablonu jsme nikdy moc neviděli. Jenže co když jste se ale potkali z úplně jiných důvodů? Někdo je naší spřízněnou duší, ochráncem, mentorem, někdo jen učitelem, který nám dá lekci do života a jde dál. Někteří lidé přišli, abychom spolu něco vytvořili nebo podnikli, byť to tak na první pohled vůbec nemusí vypadat. Co vlastně znamená, že nás někdo přitahuje?

Pojďme si jednotlivé druhy vztahů pojmenovat a otevřít se jim. Díky tomu se vám otevře i široké pole hlubokých a intenzivních prožitků, o které jste se dost možná dosud okrádali.

Co Tě v kurzu čeká?

Tento kurz pojímám jako lekci kombinovanou s vaším sdílením. Mým cílem je vytvořit útulné a bezpečné prostředí, kde si můžeme povídat o hlubokých, osobních a možná i intimních věcech. Vždycky ale budeš sdílet jen tolik, kolik je Ti příjemné.

Společně se podíváme na tato témata:

 • Srdce jako elektromagnetická anténa – alespoň naťukneme princip (více v kurzu o Otevírání srdce)
 • Láska jako energie – jak funguje láska v energetickém systému našeho těla (aneb “co se to se mnou děje”)
 • Zamilování versus napojení – co dělat s chemií, když se rozjede
 • 7 forem lásky – jak jsme je definovali v rámci projektu Anatomie hodnot (byť tam jsme to adaptovali od Starých Řeků – tohle jsme měli znát už dááávno)
 • Pozornost – rozdíl mezi mírou lásky a mírou pozornosti, kterou lidem věnujeme
 • Druhy vztahů – hranice přátelství, romantiky, partnerství a duchovního napojení
 • Komunikace – aneb jak se někomu dvořit v době sexuální revoluce, ale po #metoo hnutí
 • Novodobé nestandardní vztahy – co když to jde i zcela jinak (polyamorie, blending, bromance, přátelství s výhodami, asexualita, demisexualita atd.)
 • Mužská a ženská polarita – energetická polarita versus společenské gendrové role
 • Feminismus – proč feminismus není sprosté slovo, pokud není sprostá feministka 🙂
 • Láska k přírodě a ke zvířatům – od parťáctví po léčení a whispering, aneb co jsem se naučila od delfínů.

Cyklus kurzů Novodobé vztahy

Tento kurz je součástí volné série kurzů o lásce a vztazích. Kurzy lze mezi sebou libovolně kombinovat. Kurzy pořádám o víkendu vždy dva za sebou, takže si je můžete dát jako víkendovku nebo jednotlivě.

Pro koho jsou tyto kurzy?

Předně pozor – tyto kurzy jsou vhodné i pro muže. Veškeré informace jsou důkladně strukturované a dokážu i emoční a duchovní koncepty převést do logického jazyka, takže se nebojte 🙂

Velice ráda uvítám teenagery od 16 let. Ale pokud jste se těmito tématy dosud moc nezabývali, budou vám informace užitečné, ať je vám 16 nebo 61.

Jinak – je snad někdo, kdo nechce být milován a nechce lásce a vztahům lépe porozumět?

Tato série kurzů je zejména užitečná:

 • Pokud jste mladí a teprve se ve vztazích snažíte orientovat,
 • Pokud jste si prošli komplikovanými vztahy a nesete si z nich zranění, která ovlivňují vaše současné kroky a chování,
 • Pokud jste ve stavu “zamilování” až obsese, kterou jste nikdy nezažili a máte pocit, že tentokrát je to “něco zcela jiného,”
 • Pokud jste našli partnera, se kterým jste nepochopitelně stejní nebo máte pocit, že se znáte už milion let, a prožíváte komplikovaný intenzivní vztah,
 • Pokud vás někdo přitahuje jako magnet, ale vy nevíte proč nebo se k němu podivně opakovaně vracíte,
 • Pokud prozkoumáváte svou identitu, sexualitu a preference,
 • Pokud vás zajímá hlubší smysl duchovního napojení a sexuality nad rámec pouhého “chození s někým.”

Proč přijít na kurz ke mně?

Protože nemám předsudky a už nějakých 30 let mne kromě osobního rozvoje zajímají právě tyto “nestandardní” vztahy. Taky je žiju. Jsou neobvyklé svou hloubkou, duchovním nábojem, kreativitou, energetickým napojením i intelektuální rovinou a považuji je za skutečné bohatství. Navíc mne vždycky bavil sex a nestydím se za to. Zrovna píšu erotické romány a nevadí mi mluvit o intimních věcech nahlas. Taky jsem kvůli tomu psaní musela leccos nastudovat 😉

S manželem jsem 29 let, přičemž jsme spolu 24/7, pracujeme z domova a spolupracujeme na stejných projektech. Jasně, že je to občas ponorka. Ale jsem vděčná za každý den s ním, protože je o 40 let starší. To není překlep. Nikdy nezajímaly škatulky, ani co si o nás kdo myslí. Od dětství se různě pohybuji v LGBTQ+ komunitě a i tam jsem viděla obrovský vývoj zblízka. Věci jsou dnes prostě už jinak.

Jedna účastnice mých seberozvojových programů při zpětné vazbě řekla, že kromě znalostí jí nejvíc překvapila míra lásky, viditelná mezi mnou a mým kolegou Alasdairem, ale i námi a účastníky. Nebyla zvyklá, že by ji někdo hned ve dveřích objal. Nejednou účastníci nechápavě koukali, když jsme se s kolegou o přestávkách dlouho objímali místo komunikace – říkáme tomu „porada personálu.“ Podle potřeby mne buď dobíjel energií nebo zklidňoval, abych lépe zvládla náročný den výuky. To je prostě důležitější, než informace. A přijde nám to normální… no, evidentně to normou není.

Takže, Šárko – děkuji za připomenutí a nakopnutí! Budu ráda, pokud mé zkušenosti a pohledy někoho inspirují.

Propozice kurzu

 • Pořadatel: Michaela Freeman
 • Místo konání: Kodaňská 81/4, Praha 10 – Vršovice (vchod vedle kavárny FLAT hned u zastávky “Ruská”)
 • Čas: Celodenní kurz 10:00-16:00 s přestávkou na oběd v okolí dle vlastní volby
 • Maximální počet účastníků: 10
 • Minimální počet účastníků: 3 (v malém počtu lze jít víc do hloubky jako u osobní konzultace)
 • Prostor pro vaše dotazy: průběžně, plus závěrečná diskuze
 • Materiály: cena zarhnuje tištěné materiály pro domácí studium
 • Pohoštění: cena zahrnuje drobné pohoštění, teplé a studené nápoje

Přihlášky a platby

 • Kde se přihlásit: Přihlášky a platby zprostředkovává server Naučmese.cz
 • Platby: Platí se kartou online.
 • Storno a otázky kolem přihlašování: Lektoři jsou vypláceni až po uskutečnění kurzu. Veškerou komunikaci ohledně plateb nebo storna, prosím, řeš přímo s pracovníky Naučme se, jsou vstřícní a profesionální.
 • Pokud se Ti datum nehodí: Na Naučme se si lze vytvořit účet a přidat si kurz na seznam přání. Dostaneš pak automaticky oznámení, jakmile bude vyhlášen nový termín.
 • Organizační dotazy: S otázkami ohledně programu a organizace se můžeš kdykoli obrátit na tel: 605 113 327 nebo e-mail info@michaelafree.cz

Přijď a přiveď přátele 🙂